Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
28/04/2020 - 15:10

Podczas prac ziemnych robotnicy znaleźli amunicję. Wykopali ponad 1600 pocisków

Podczas prac ziemnych przy ulicy Tarnowskiej w Limanowej, robotnicy wykopali ponad 1600 sztuk amunicji karabinowej, która prawdopodobnie pochodzi z II Wojny Światowej. Niebezpieczne znalezisko zostało zabrane przez saperów z Krakowa.

Dzisiaj przed południem podczas prac ziemnych wykonywanych przy ulicy Tarnowskiej w Limanowej, robotnicy znaleźli sporą ilość pocisków karabinowych. Prace drogowe natychmiast zostały wstrzymane, a o znalezisku zostali poinformowani saperzy z Krakowa. Do czasu ich przyjazdu, miejsce zabezpieczali limanowscy funkcjonariusze.

Zobacz też Szukali pamiątek, znaleźli pociski. Saperzy zabrali niewybuchy na poligon

Po przybyciu na miejsce policjantów z grupy minersko-pirotechnicznej z Krakowa, wydobyto z ziemi ponad 1600 sztuk nabojów.

- W przypadku znalezienia przedmiotu podobnego do niewybuchu lub przypominającego jakikolwiek nabój należy zachować dużą ostrożność. Przedmiotu tego nie wolno dotykać i ruszać z miejsca. Natychmiast należy powiadomić policję korzystając z numeru alarmowego 112 – apeluje asp. Jolanta Mól, rzecznik prasowy limanowskiej policji.

RG [email protected], Fot. KPP LimanowaDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe