Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
21/11/2018 - 09:45

Podczas prac ziemnych wykopał niewybuch. Pocisk zabrali saperzy

Podczas prac ziemnych wykonywanych na terenie miejskiej ciepłowni przy ulicy Wiśniowieckiego w Nowym Sączu, operator koparki wykopał niewybuch. Pocisk został zabrany przez saperów z Krakowa.

- Pocisk o długości około 80 centymetrów pochodzi najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej i jest już mocno skorodowany – informuje Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Funkcjonariusze z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego sprawdzili niewybuch i powiadomili specjalistyczny patrol saperski z Krakowa. Do momentu przyjazdu saperów, niebezpieczny przedmiot zabezpieczali policjanci wraz ze strażnikami miejskimi. Dzisiaj przed południem załoga 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa sprawdziła znaleziony niewypał. Pocisk został zabrany przez saperów do detonacji.

Zobacz też Policjanci i strażnicy miejscy całą noc pilnowali niewybuchu. Saperzy zabrali pocisk do detonacji

Co robić, gdy znajdziemy niewybuch? Przede wszystkim należy, jak najszybciej powiadomić policję.

- Jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie, uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią osób przebywających w pobliżu - dodaje policjantka.

To już kolejny niewybuch, który został znaleziony w Nowym Sączu. Przypomnijmy. Na początku roku podczas budowy mostu heleńskiego, pracownicy wykopali kilka pocisków z II wojny światowej. Niewybuchy zostały zabrane przez saperów z 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa i zdetonowane w bezpiecznym miejscu.

RG [email protected], Fot. KMP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe