Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
09/08/2019 - 11:00

Podpalił budynki w Nowej Wsi. Groźny piroman jest już w rękach policji

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o podpalenie budynków gospodarczych w Nowej Wsi. Podpalacz najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. O jego losie zadecyduje sąd.

Dramat rozegrał się 2 sierpnia około godziny 4 nad ranem. W Nowej Wsi koło Łabowej wybuchł pożar. Zapaliła się drewutnia, budynek gospodarczy, w którym znajdował się drób hodowlany oraz stodoła, w której składowane było siano. Już po chwili przyjechały zastępy strażackie z Nowego Sącza i jednostek OSP z gminy Łabowa. Niestety niewiele udało się uratować. Wstępnie straty oszacowano na kwotę 100 tys. zł. Nie dość, że spłonęły budynki, to jeszcze pod wpływem wysokiej temperatury uszkodzona została elewacja pobliskiego domu.

Zobacz też Spłonęła stodoła w Nowej Wsi. Strażacy cztery godziny gasili pożar [ZDJĘCIA]

Sądeccy policjanci wspólnie z biegłym sądowym z zakresu pożarnictwa przeprowadzili liczne czynności, które mają na celu wyjaśnić okoliczności tego pożaru. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie zabudowań.

- 62-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych pod adresem właścicieli zabudowań – informuje Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.  - Funkcjonariusze zwrócili się do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, a ta z kolei do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i jego decyzją mężczyzna w oczekiwaniu na wyrok najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. OSP Łabowa, OSP Nowa WieśDziękujemy za przesłanie błędu