Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
03/03/2016 - 10:20

Policja stoi przed trudnymi zadaniami. Numer jeden „Światowe dni Młodzieży”

Małopolska Policja przygotowuje się do „Światowych Dni Młodzieży”, które odbędą się w lipcu tego roku w Krakowie. Zabezpieczenie tego przedsięwzięcia jest jednym z kluczowych zadań, które stoi przed małopolskimi, w tym również i sądeckimi funkcjonariuszami. Równie istotnym jest praca nad utworzeniem „Map Zagrożeń”. O tych i innych zagadnieniach mówił komendant wojewódzki Policji insp. dr Tomasz Miłkowski podczas spotkania podsumowującego pracę sądeckich policjantów w minionym roku.

Spotkanie z kierownictwem sądeckiej Policji, władzami miasta i powiatu odbyło się w siedzibie komendy przy ul. Grottgera w Nowym Sączu. W jego trakcie omówiono stan bezpieczeństwa na terenie miasta oraz powiatu nowosądeckiego w minionym roku.

trudne zadania czekają małopolską policję

Komendant miejski Policji w Nowym Sączu młodszy inspektor Jarosław Tokarczyk podziękował kierownictwu KWP w Krakowie za wsparcie w realizacji szeregu inwestycji, m.in.  uruchomienia nowego Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej, remontu Posterunku Policji w Nawojowej i Muszynie oraz wykonanie dokumentacji technicznej na remont i adaptację budynku nowego komisariatu policji w centrum Nowego Sącza.  

Komendant Tokarczyk podziękował też władzom miasta za przekazanie środków finansowych na przystosowanie budynku po Karpackim Oddziale Straży Granicznej dla potrzeb Policji oraz władzom powiatu za wsparcie finansowe przy modernizacji Posterunku Policji w Nawojowej. Szef sądeckiej Policji skierował także słowa uznania do lokalnych samorządów, które w celu poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu wspomogły zorganizowanie dodatkowych służb, a także pomogły w zakupie nowych samochodów.

trudne zadania czekają małopolską Policję

Zarówno wiceprezydent Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż, jak i starosta Marek Pławiak podkreślili wysoki poziom współpracy z sądecką policją oraz osiągnięte przez jej funkcjonariuszy pozytywne wyniki pracy, które przekładają się na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców Sądecczyzny.

Na zakończenie dorocznej odprawy głos zabrał komendant wojewódzki Policji w Krakowie inspektor dr Tomasz Miłkowski, który już na wstępie zaznaczył, że był to dla sądeckich policjantów naprawdę udany rok. Nie tylko pod względem przeprowadzonych inwestycji, ale przede wszystkim pod względem osiągniętych wyników pracy. Pochwalił on również wzorową współpracę z lokalnymi samorządami oraz szereg działań i akcji profilaktycznych, realizowanych przez sądeckich policjantów w 2015 roku.

Mówił również o kluczowych zadaniach stojących przed małopolskimi policjantami w latach 2016-2019.

Jednym z takich dużych przedsięwzięć, które będą realizowane w tym roku są Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu br. Na barkach między innymi małopolskiej Policji, w tym również sądeckiej spocznie ich zabezpieczenie. Równie priorytetową kwestią jest utworzenie, przy wsparciu innych podmiotów zainteresowanych poprawą bezpieczeństwa „Map Zagrożeń” – zaznaczył insp. Miłkowski.

Opr. (MACH)

Fot. i źródło: KMP w Nowym Sączu. 

trudne zadania przed małopolską policją


Dziękujemy za przesłanie błędu