Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
02/04/2014 - 14:30

Policja ustala przyczyny pożaru ośrodka wczasowego w Złockiem

Na 150 tys. złotych szacowane są wstępnie straty powstałe, w wyniku wczorajszego pożaru budynku jednego z ośrodków wczasowych w miejscowości Złockie koło Muszyny. Na miejscu zdarzenia pracowali przez kilka godzin funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu i Komisariatu Policji w Muszynie.
Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że do pożaru doszło w godzinach między 4.30, a 6 rano.
- W budynku jednego z ośrodków wczasowych w Złockiem wybuchł pożar, w wyniku którego powstały straty wstępnie szacowane na kwotę 150 tysięcy złotych – poinformowała nasz portal Aneta Izworska, z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Budynek nie był użytkowany. Pożar nie spowodował bezpośredniego zagrożenia dla ludzi. Policjanci przyjęli wczoraj (1 kwietnia) zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa uszkodzenia mienia.
Przez kilka godzin na miejscu zdarzenia pracowali, pod nadzorem prokuratora, policjanci Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu i Komisariatu Policji w Muszynie. Funkcjonariusze wykonali oględziny i dokumentację fotograficzną, zabezpieczyli ślady. Został użyty również pies tropiący.
Przyczyna pożaru jest na razie nieustalona. Jej ustaleniem zajmuje się policja. Trwa także szacowanie dokładnej wysokości strat poniesionych przez właścicieli.
(MIGA)
Fot. PSP w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu