Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
13/04/2018 - 13:35

Policjanci i strażnicy miejscy całą noc pilnowali niewybuchu. Saperzy zabrali pocisk do detonacji

Robotnicy budujący most na Dunajcu znaleźli wojenny niewybuch. Teren został ogrodzony. Przez całą noc pilnowali go policjanci. Do Nowego Sącza przyjechali dzisiaj saperzy z Krakowa, którzy zabrali pocisk i zdetonują go w bezpiecznym miejscu.

W czwartek 12 marca około godziny 13 pracownicy, którzy zajmują się budową mostu heleńskiego znaleźli u brzegu Dunajca niewybuch wojenny.  Natychmiast powiadomili o znalezisku policję.

- Na miejscu pracowała grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego z sądeckiej policji – informuje Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Funkcjonariusze policji i straży miejskiej przez całą noc pilnowali miejsca, w którym znajdował się pocisk. Dzisiaj rano przyjechali saperzy z 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa i zabrali niewybuch. Pocisk zostanie zdetonowany w bezpiecznym miejscu.

Zobacz też Stała na balkonie i wołała o pomoc. Co się stało w bloku przy ul. Żywieckiej?

Co robić, gdy znajdziemy niewybuch? Przede wszystkim należy, jak najszybciej powiadomić policję.

- Jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie, uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią osób przebywających w pobliżu - dodaje policjantka.

RG [email protected], Fot. RG/ KMP Nowy Sącz

W Dunajcu pracownicy znaleźli niewybuch. Do Nowego Sącza jadą saperzy
W Dunajcu znaleziono niewybuch wojenny. Teren jest ogrodzony i pilnuje go policja. Do Nowego Sącza jadą już saperzy z Krakowa, którzy zabiorą pocisk i zdetonują go w bezpiecznym miejscu.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe