Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 7 kwietnia. Imieniny: Donata, Herminy, Rufina
22/01/2020 - 11:20

Policjanci już wiedzą, kto rozpylił gaz w szkole. Zajmie się nim sąd rodzinny

Policjanci już wiedzą, kto rozpylił gaz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu. Do winy przyznał się 16-letni uczeń. Przez jego bezmyślny wybryk, dyrekcja musiała ewakuować na zewnątrz ponad sto osób, a dwóch uczniów trafiło do szpitala.

16-letni uczeń musi liczyć się ze sporymi problemami. Chłopiec przyznał się do tego, że wczoraj (21 stycznia) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu rozpylił drażniącą substancję. Przez jego bezmyślne zachowanie, dyrekcja musiała ewakuować z budynku ponad sto osób.

Zobacz też Ewakuacja w starosądeckiej szkole. Dwie osoby trafiły do szpitala [WIDEO]

Przed budynkiem szkoły zaroiło się od służb ratunkowych. Już po kilku minut przyjechały cztery karetki pogotowia, straż pożarna i policja. Ratownicy medyczni udzielili pomocy dziesięciu uczniom, a dwóch z nich zostało przewiezionych na badania do szpitala.  

- Na miejscu pracowali starosądeccy policjanci, którzy we współpracy z dyrekcją i nauczycielami placówki, jeszcze tego samego dnia ustalili, że drażniącą substancję w budynku szkoły rozpylił 16-letni uczeń – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji. Z uwagi na wiek chłopca, jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG [email protected] Fot. R. GajewskiDziękujemy za przesłanie błędu