Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 lipca. Imieniny: Julity, Ludmiły, Zdobysława
02/07/2020 - 13:30

Policjanci staną przed sądem. Wysadzili bankomat w powietrze i ukradli pieniądze

Kiedy końcem sierpnia 2019 roku ktoś wysadził bankomat w Słopnicach i ukradł sporą sumę pieniędzy, nikt nie spodziewał się, że bandytami okażą się policjanci. Teraz funkcjonariusze staną przed sądem. Grozi im nawet piętnaście lat więzienia.

Do Sądu Rejonowego w Nowym Targu trafił akt oskarżenia przeciwko dwóm byłym funkcjonariuszom Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Prokuratura zarzuca im kradzieże z włamaniem do bankomatów. O sprawie wielokrotnie informowaliśmy na łamach „Sądeczanina”.

Zobacz też Słopnice: Złodzieje ukradli pieniądze z bankomatu. Czy go wysadzili?

Do zdarzenia doszło w nocy 27 sierpnia 2019 roku. Bandyci wysadzili  bankomat banku spółdzielczego w Słopnicach i uciekli ze zrabowanymi pieniędzmi. Zabrali kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak się później okazało, identycznego przestępstwa dopuścili się w Krempachach kilka tygodni wcześniej, a dokładnie 17 lipca.

Zobacz też No szok! Policyjni antyterroryści obrabowali bankomat pod Limanową?

Policjanci zabrali z bankomatów ponad 60 tysięcy złotych. Jakby tego było mało, na skutek wybuchu zniszczyli 180 tysięcy złotych.

- Oskarżonym grożą kary pozbawienia wolności od roku do lat 15, wysokie grzywny z uwagi na działanie z chęci osiągnięcia korzyści majątkowej oraz nałożenie przez sąd obowiązku naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonych banków spółdzielczych oraz firm ubezpieczeniowych – wyjaśnia prokurator Leszek Karp, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. IlustracyjneDziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021