Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
06/07/2020 - 13:30

Policjanci weszli do jednego z domów. Nie uwierzycie, co znaleźli na poddaszu

Śledczy podejrzewali, że dwójka sądeczan może posiadać środki odurzające. Gdy przeszukali ich mieszkania, przypuszczenia szybko się potwierdziły. Funkcjonariusze zabezpieczyli 74 gramy suszu marihuany i dwie sadzonki konopi.

Sądeccy policjanci, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej weszli do jednego z domów. Na poddaszu znaleźli należącą do 34-letniego mężczyzny niewielką ilość suszu marihuany oraz rosnącą w doniczce konopię indyjską. Jedna z sadzonek została wyrwana i leżała na trawniku pod oknem.

Następnie śledczy przeszukali inny budynek, który znajdował się w pobliżu. W torbie 27-letniej kobiety znaleźli worek strunowy, w którym znajdowało się 87 zwitków folii aluminiowej. Jak się później okazało, w folie zapakowany był susz marihuany. Mundurowi zabezpieczyli również metalową kasetkę z pieniędzmi.  

27-latka usłyszała zarzut posiadania środków odurzających za co grozi jej kara trzech lat więzienia. Ponadto prokurator zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Z kolei 34-latek usłyszał od funkcjonariuszy zarzuty posiadania niewielkich ilości środków odurzających oraz nielegalnej uprawy konopi. Za popełnione przestępstwa może trafić za kraty na trzy lata.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. KMP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu