Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
25/11/2020 - 14:25

Policyjny pościg za motocyklistą ulicami Nowego Sącza. Co miał do ukrycia?

Nie zważając na ruch w godzinach szczytu, siedemnastolatek uciekał przed policjantami na motocyklu. Teraz młody mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu nawet pięć lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 19 listopada po godzinie piętnastej. Policjanci, którzy przejeżdżali ulicą Prażmowskiego w Nowym Sączu, zwrócili uwagę na motocyklistów, którzy na ich widok zaczęli się nerwowo zachowywać.

Funkcjonariusze podejrzewali, że ich zachowanie może być spowodowane jazdą pod wpływem alkoholu, dlatego dali obu kierującym sygnał do zatrzymania się. Gdy policjant wysiadł z radiowozu, jeden z motocyklistów gwałtownie go ominął i ruszył w kierunku ulicy Lwowskiej. Mundurowi natychmiast rozpoczęli pościg. 

Motocyklista nie ujechał daleko. Przewrócił się na motorze po tym, jak kobieta kierująca samochodem marki Ford doprowadziła do kolizji.  

Jak się wkrótce okazało, kierujący motocyklem był trzeźwy, a uciekał przez policją dlatego, że nie miał prawa jazdy.

- Taka decyzja niesie ze sobą poważne konsekwencje, ponieważ zgodnie z przepisami takie zachowanie jest przestępstwem – wyjaśnia podkom. Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej policji.

Teraz o losie siedemnastolatka zadecyduje sąd. Grozi mu kara od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. Jakby tego było mało, może mieć zakaz prowadzenia pojazdów od roku do piętnastu lat. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu