Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 lipca. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
21/03/2019 - 15:20

Postawili na nogi sądeckich policjantów. Myśleli, że znaleźli niewybuch

Pracownicy, którzy zajmują się budową mostu heleńskiego znaleźli przedmiot, który wyglądem przypominał pocisk wojenny. Okazało się, że to tylko kawałek skorodowanej rury.

Dzisiaj około godziny 13 sądeccy policjanci zostali postawieni na równe nogi. Podczas prac związanych z budową mostu heleńskiego, pracownicy znaleźli przedmiot przypominający niewybuch wojenny. O znalezisku natychmiast powiadomili funkcjonariuszy, którzy już po kilku minutach przyjechali na miejsce.

Zobacz też Podczas prac ziemnych wykopał niewybuch. Pocisk zabrali saperzy

Policjanci dokładnie sprawdzili znaleziony przedmiot. Okazało się, że obiekt, który wyglądem przypominał pocisk, to tylko kawałek skorodowanej rury. Nie było konieczności, aby wstrzymywać prace przy budowie mostu.

Przypomnijmy. W ubiegłym roku saperzy z 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa wielokrotnie byli wzywani do Nowego Sącza, ponieważ pracownicy, którzy zajmowali się rozbiórką, a następnie budową mostu heleńskiego znajdowali pociski wojenne.

Co robić, gdy znajdziemy niewybuch? Przede wszystkim należy, jak najszybciej powiadomić policję. Jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie, uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią osób przebywających w pobliżu.

RG [email protected], Fot. Ilustracyjna

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik