Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
20/10/2021 - 15:05

Pożar na ruchliwym skrzyżowaniu. Kontener z odpadami stanął w ogniu

W jednej chwili przewożony na samochodzie ciężarowym kontener z odpadami, stanął w ogniu. Dzięki czujności kierowcy, udało się uniknąć większych strat. Z powodu pożaru, na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w Gorlicach przez jakiś czas były utrudnienia w ruchu.

Kierowca samochodu ciężarowego zauważył, że z kontenera, w którym przewoził odpady, wydobywa się dym. Natychmiast zadzwonił pod numer alarmowy i wezwał pomoc. Nie czekał jednak bezczynnie. Aby zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia na samochód, zrzucił kontener z ładunkiem na jezdnię i odjechał ciężarówką w bezpieczne miejsce.

Pożar z każdą minutą stawał się coraz większy. Gdy strażacy dotarli na miejsce, cały ładunek był już w ogniu. Z kontenera wydobywały się płomienie i kłęby czarnego dymu. Ratownicy natychmiast zaczęli gasić pożar. W tym czasie na skrzyżowaniu ulicy Zakole z ulicą Biecką w Gorlicach, na którym doszło do tego zdarzenia, były utrudnienia w ruchu.

Na szczęście nikt nie ucierpiał w pożarze. Strażacy szybko opanowali sytuację i ugasili pożar. Dzięki czujności kierowcy ciężarówki, udało się uratować samochód. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Dominik Sikora – dziękujemy)Dziękujemy za przesłanie błędu