Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 sierpnia. Imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana
10/06/2019 - 13:15

Pożar śmieci na wysypisku w Starym Sączu. Strażacy byli wzywani aż trzy razy

Aż trzy razy strażacy z Nowego Sącza i pobliskich jednostek byli wzywani do Starego Sącza w miniony weekend. Na wysypisku śmieci zapaliły się odpady. Na szczęście pożar udało się szybko opanować.

Kłęby dymu unosiły się w miniony weekend nad wysypiskiem śmieci w Starym Sączu. Po raz pierwszy strażacy zostali poinformowani o pożarze w sobotnie przedpołudnie około godziny 11. Na szczęście ogień został szybko ugaszony, a śmieci dokładnie przelane wodą i przegrzebane.

Zobacz też Stary Sącz: Kłęby czarnego dymu nad wysypiskiem śmieci. Co się tam stało?

Trzy godziny później strażacy znów ruszyli do Starego Sącza gasić pożar śmieci. Na szczęście i tym razem dzięki sprawnej akcji ogień nie zdążył się rozprzestrzenić. Po ugaszeniu pożaru na wysypisko wjechała koparka, która dokładnie przegrzebała śmieci, aby zapobiec kolejnym pożarom.

Niestety na nic się to zdało. Następnego dnia, kwadrans przed godziną 15, na wysypisku śmieci w Starym Sączu znów wybuchł pożar. Paliło się około 60 metrów kwadratowych odpadów z tworzyw sztucznych.

Oprócz strażaków, którzy błyskawicznie ugasili pożar, na miejsce przybył również prezes wysypiska, policjanci oraz operator koparki. Strażacy przelali śmieci wodą, a następnie przegrzebano odpady za pomocą koparki i jeszcze raz dokładnie przelano wodą.


RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. PSP Nowy Sącz /  OSP Stary SączDziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021