Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
14/09/2022 - 08:10

Pracował w lesie, kiedy spadło na niego drzewo. Ratownicy ruszyli na pomoc

Nie tylko wypadki samochodowe sprawiły, że służby ratunkowe miały we wtorek ręce pełne roboty. Bardzo niebezpiecznie wyglądała sytuacja, do której doszło w Kamionce Wielkiej. Zgłoszenie mówiło o tym, że mężczyzna został w lesie przygnieciony przez drzewo…

Zderzenia samochodowe w regionie

Wypadków we wtorek, niestety, nie brakowało. Nad ranem zderzyły się dwa samochody w powiecie limanowskim. Do kraksy doszło także w Nowym Sączu. Jej skutki były bardzo poważne i w szpitalu znalazło się aż 7 osób.

Wypadek w Królowej Górnej

Niestety, na tym koniec. Bardzo niebezpiecznie zrobiło się popołudniem w Kamionce Wielkiej. Tym razem nie chodziło jednak o wypadek drogowy. Ze zgłoszenia, które wpłynęło do sądeckich strażaków po godzinie 15 wynikało, że mężczyzna został przygnieciony w lesie przez drzewo.

Na miejsce od razu zostało skierowanych kilka jednostek. - W momencie, gdy nasz zastęp wraz z karetką pogotowia ratunkowego dojechał na miejsce zdarzenia, dyspozytor przekazał dodatkowe informacje o zdarzeniu oraz zawrócił pozostałe zastępy do koszar – czytamy na stronie OSP Królowa Górna.

Jak się okazało, do wypadku w lesie rzeczywiście doszło, ale mężczyzna zdołał wrócić do domu o własnych siłach. Pomocy udzielili mu wezwani na miejsce ratownicy medyczni, którzy przetransportowali go na badania do szpitala. Obecna była także policja.

- Apelujemy o rozwagę oraz szczególną ostrożność podczas prac leśnych. Nigdy do takich prac nie wybierajmy się samemu. W razie nieoczekiwanych sytuacji druga osoba udzieli nam pomocy oraz wezwie służby ratunkowe – przypominają druhowie z OSP Królowa Górna. ([email protected], fot.: OSP Królowa Górna)Dziękujemy za przesłanie błędu