Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
19/10/2018 - 12:40

Prowadził w Nowym Sączu tytoniowy biznes. Teraz może spędzić 3 lata za kratami

Zajmował się sprzedażą nielegalnego tytoniu. Myślał, że znalazł łatwy i szybki sposób na zarobienie dużych pieniędzy. Przeliczył się. Policjanci byli sprytniejsi. Teraz może spędzić za kratami nawet 3 lata.

53-letni mieszkaniec Nowego Sącza handlował papierosami, które nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej. Myślał, że szybko uda mu się zarobić duże pieniądze. Tak się jednak nie stało.

Zobacz też Skuter zderzył się z samochodem. Ranny mężczyzna trafił do szpitala

Sądeccy policjanci, którzy zajmują się przestępczością gospodarczą przeszukali jego mieszkanie w bloku. Znaleźli, a następnie zabezpieczyli aż 9260 sztuk papierosów, prawie 4 kg tytoniu, kilka telefonów komórkowych, worki strunowe, kartonowe pudełka na papierosy oraz dwa notatniki, w których zapisane były zamówienia.

Funkcjonariusze zatrzymali 53-latka i postawili mu zarzut, który dotyczy nabywania, przechowywania, przewożenia lub przesyłania wyrobów akcyzowych.

- Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze. Za popełnienie takiego przestępstwa grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie kary łącznie – wyjaśnia Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. KMP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu