Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
29/07/2019 - 11:10

Przebywali w Polsce nielegalnie. Muszą wrócić do swoich krajów

W ciągu 24 godzin pogranicznicy ujawnili aż pięciu Ukraińców i jednego Rosjanina. Przebywali w naszym kraju nielegalnie, a zezwolenie na pobyt już dawno dobiegło końca. Teraz będą musieli opuścić Polskę.

Funkcjonariusze straży granicznej ujawnili dwóch Ukraińców i jednego Rosjanina, którzy przebywali w Polsce nielegalnie. Cała trójka przeterminowała swoje pobyty w naszym kraju, dlatego pogranicznicy wszczęli postępowanie w sprawie wydania cudzoziemcom zobowiązania do powrotu.

W tym samym dniu w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim funkcjonariusze ujawnili dwóch kolejnych obywateli Ukrainy. Przyjechali oni do Polski na podstawie paszportów i kart pobytu ważnych do 2 czerwca 2019 roku. W momencie kontroli okazało się, że przeterminowali pobyt w Polsce o 52 dni.  

- Cudzoziemcy, dwa dni po upływie terminu ważności swoich dokumentów złożyli wnioski do Wojewody Małopolskiego o udzielenie zezwoleń na pobyt czasowy, które zostały odrzucone – czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Wobec Ukraińców zostało wszczęte postępowanie. Prawdopodobnie obaj będą musieli wrócić do swojego kraju.

W tym samym dniu pogranicznicy ujawnili obywatelkę Ukrainy, która nielegalnie przebywała w Polsce od 289 dni. Kobieta złożyła wniosek do wojewody o pobyt czasowy i pracę, które pozostawione zostały bez rozpoznania ze względu na braki formalne. Cudzoziemka będzie musiała wrócić na Ukrainę. Jakby tego było mało, otrzymała zakaz wjazdu na terytorium Unii Europejskiej przez pół roku.

RG r.gajewskisadeczanin.info, Źr. i Fot. KOSGDziękujemy za przesłanie błędu