Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
20/09/2020 - 10:15

Przyjechał do lasu w Bukowcu na grzyby. Tam doszło do tragedii

Lasy w Bukowcu to prawdziwy raj dla grzybiarzy. Co roku ludzie z różnych zakątków Sądecczyzny przyjeżdżają do tej niewielkiej wioski położonej w gminie Korzenna. Niestety dla jednego z grzybiarzy wyprawa zakończyła się tragicznie. W lesie znaleziono jego ciało.

Co się wydarzyło w piątkowy wieczór w lesie w Bukowcu? Jak na razie nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Wiadomo jedynie tyle, że znaleziono tam zwłoki mężczyzny, który przyjechał do lasu na grzyby. Tę informację potwierdziła asp. szt. Barbara Szczerba z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

- Widziałam, jak około godziny 16.30 jechała przez Bukowiec policja i pogotowie ratunkowe. Po około dwóch godzinach jechał także karawan. Już wtedy wiedzieliśmy, że wydarzyło się coś strasznego. Podobno w pobliżu składnicy znaleziono ciało grzybiarza - powiedziała nam mieszkanka Bukowca.

Zobacz też Nie było z nią kontaktu. Rodzina obawiała się, że mogło stać się coś strasznego

- Nieznajomy mężczyzna przyszedł do jednego z domów znajdujących się w pobliżu lasu w Bukowcu i poprosił mieszkańców o telefon, bo chciał wezwać pogotowie ratunkowe. Nie wiem czy to on potrzebował pomocy czy ktoś inny - dodaje inne mieszkanka.

Jak na razie nie wiadomo, ile lat miał znaleziony grzybiarz. Nie wiadomo też czy w lesie doszło do nieszczęśliwego wypadku, czy może śmierć nastąpiła z powodu choroby albo jeszcze innej przyczyny. W tej sprawie zwróciliśmy się do sądeckiej policji. Czekamy na odpowiedź. Do sprawy jeszcze wrócimy. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna)Dziękujemy za przesłanie błędu