Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 października. Imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
29/04/2015 - 09:00

Region: Auto w rowie. Kierującego szukała policja

W miejscowości Owieczka (gmina Łukowica) kierowca Forda zakończył jazdę w przydrożnym rowie. Kiedy na miejsce zdarzenia przyjechały służby ratownicze w aucie nikogo nie było. Po pewnym czasie kierujący się odnalazł. Mężczyzna był pijany. Jak się okazało posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
We wtorkowe popołudnie około godz. 17 kierujący Fordem na zakręcie drogi stracił panowanie nad autem, które wjechało do rowu. Policjanci z limanowskiej „drogówki”, którzy przybyli na miejsce zdarzenia zastali tam strażaków, ale po kierowcy nie było śladu. Rozpoczęły się poszukiwania prowadzącego auto.

- Po numerach rejestracyjnych samochodu ustalony został właściciel, jednak pod wskazanym adresem kierowcy nie zastano –
powiedział naszemu portalowi asp. Stanisław Piegza, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. - Dzięki pomocy świadków, którzy widzieli to zajście udało się ustalić mężczyzn pomagających kierowcy zaraz po zdarzeniu przepchnąć uszkodzony samochód. Jeden z nich po rozmowie z policjantami przywiózł na miejsce 30 - latka, który kierował Fordem.

Mężczyzna ten miał w wydychanym powietrzu 2,4 promila alkoholu. Policjanci ustalili, że posiada on również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do kwietnia 2016 roku.

Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Trzydziestolatek odpowie przed sądem za spowodowanie kolizji drogowej, jazdę po pijanemu i za złamanie zakazu sądowego.

Sprawę prowadzą policjanci z Limanowej.

(MACH)
Fot. arch. KMP w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)