Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
12/06/2017 - 12:30

Rowerzysta zajechał drogę motocykliście, jedna osoba w szpitalu

Zazwyczaj gdy piszemy o wypadkach z udziałem motocykli, to są one związane ze współudziałem samochodu. Jednak wydarzenie do którego doszło w niedzielę (11 czerwca) w miejscowości Kanina w gminie Limanowa dowodzi, że i rowerzyści mają swoje na sumieniu. O co chodzi?

Około 17.30 rowerzysta zajechał na zakręcie drogę 17-letniemu motocykliście. Ten wpadł z poślizg i wypadł z drogi. Chłopak był trzeźwy, ranny trafił do szpitala w Limanowej. Teraz śledztwo w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Limanowej.

Zobacz też: Niebezpieczne zderzenie samochodów na ul. Dunajcowej w Nowym Sączu

Ale na tym nie koniec weekendowych problemów na drogach powiatu limanowskiego.  - 10 czerwca (sobota) w Mszanie Dolnej na ulicy Marii Konopnickiej 33-letnia kierująca pojazdem marki toyota włączając się do ruchu nie udzieliła pierwszeństwa prawidłowo jadącej kierującej drugą toyotą. Kierujące były trzeźwe. Sprawczyni została ukarana mandatem – relacjonuje mł. asp. Jolanta Mól, rzecznik prasowy KPP w Limanowej.

Zobacz też: Grybów:Zderzenie dwóch pojazdów. Dwie osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]

11 czerwca, w niedzielę o godz. 12:40 w miejscowości Lubomierz patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującego pojazdem marki opel vectra. 48-letni mężczyzna był pijany – badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Z miejsca odebrano mu prawo jazdy a o wymiarze kary zadecyduje teraz sąd.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info KM PSP w Nowym Sączu Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)