Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 czerwca. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
27/01/2017 - 12:50

Sądeccy policjanci edukowali amatorów białego szaleństwa na stokach w Cieniawie i Kamiannej (ZDJĘCIA!)

Sądeccy policjanci pojawili się wczoraj na stokach w Cieniawie i Kamiannej, by edukować amatorów białego szaleństwa. W ramach kampanii „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku” rozdawali narciarzom i snowboardzistom ulotki przypominające zasady prawidłowego zachowania podczas rekreacji na śniegu.

Celem kampanii „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku” jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnienie Dekalogu - reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Mundurowi rozdawali ulotki w Cieniawie i Kamiannej uczulając, że warto przestrzegać zasad bezpieczeństwa na stoku. Przypominali o obowiązku jazdy w kasku osób do 16 roku życia i bezwzględnym zakazie uprawiania zimowych sportów pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Zainteresowanym odpowiadali na pytania dotyczące zabezpieczenia sprzętu narciarskiego przed kradzieżą oraz kar jakie grożą za naruszenie przepisów na stoku.

Elementem kampanii jest również konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu Reguł FIS organizowany przez Komendę Główną Policji oraz Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN pod hasłem „Stok nie jest dla bałwanów”. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie do 20 lutego 2017 r. pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub przy użyciu programów komputerowych na adres Komendy Głównej Policji. Regulamin oraz kartę zgłoszenia do konkursu można znaleźć na stronie internetowej Policja.pl.

Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Polski Związek Narciarski, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych oraz Polska Organizacja Turystyczna. Kampanię wspiera także Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w KGP.

Opr. (MACH), Fot. KMP w Nowym Sączu  

policja edukuje na stokach


Dziękujemy za przesłanie błędu