Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
01/06/2020 - 10:30

Sądeccy więźniowie pomagają w walce z koronawirusem. Szyją maseczki ochronne

Sądeccy więźniowie przyłączyli się do akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i służby więziennej pod nazwą „Resort Sprawiedliwości Pomaga”. W ramach tej akcji od kilkunastu dni szyją maseczki ochronne, które już wkrótce trafią do różnych instytucji na terenie Małopolski.

Funkcjonariusze służby więziennej oraz osadzeni w sądeckim zakładzie karnym przyłączyli się do akcji „Resort Sprawiedliwości Pomaga”, w ramach której szyją maseczki ochronne, które już wkrótce przekażą różnym instytucjom na terenie Małopolski. 

Z powodu epidemii koronawirusa, wstrzymane zostały prace więźniów poza zakładem karnym, dlatego funkcjonariusze służby więziennej starają się zaangażować osadzonych w prace na terenie jednostki.

- Praca to jeden z podstawowych przewidzianych kodeksowo środków oddziaływania  na skazanych w procesie resocjalizacji. Obecnie systematycznie w ramach prowadzonych działań więźniowie angażowani są do wykonywania prac społecznych na terenie jednostki – wyjaśnia mjr Łukasz Chruślicki, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Nowym Sączu.

Skazany zostaje zatrudniony za zgodą i na warunkach określonych przez dyrektora zakładu karnego, zapewniających prawidłowy przebieg odbywania kary pozbawienia wolności. Zaangażowanie więźniów w różnego rodzaju prace, służą zdobyciu przez nich nowych umiejętności.  

- Wytypowani i zmotywowani przez wychowawców penitencjarnych osadzeni chętnie przystąpili do programu resocjalizacji. Jest ich ponad dwudziestu. Skazani poprzez szycie maseczek czują, że są potrzebni społeczeństwu, w którym w przyszłości będą funkcjonować  –dodaje mjr Łukasz Chruślicki.  

RG [email protected], Fot. Zakład Karny w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe