Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
10/03/2019 - 08:00

Sądeckie drogi: kierowca omal nie potrącił pieszego na pasach [WIDEO]

Sądeckie drogi: pieszy chciał przejść na drugą stronę jezdni. Wszedł na pasy, a wtedy nadjechał rozpędzony samochód. Niewiele brakowało, a doszłoby do potrącenia. Zobaczcie sami na wideo przesłanym na Sądeckie Drogi:

Pasy to miejsce, w którym piesi powinni być w szczególny sposób chronieni. Przechodząc na drugą stronę jezdni powinni czuć się bezpiecznie. Niestety tak nie jest. To właśnie na pasach bardzo często dochodzi do wypadków. Dlaczego?

Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w najnowszym filmie opublikowanym na współpracującej z naszym portalem stronie „Sądeckie Drogi”. Na nagraniu z kamery samochodowej widać, jak pieszy chciał przejść na drugą stronę jezdni. Czekał chwilę, aż samochody przejadą. Gdy autor nagrania zatrzymał się przed pasami, mężczyzna wszedł na jezdnię, ale wtedy nadjechał samochód Audi. Na szczęście pieszy widział nadjeżdżający pojazd i zachował ostrożność. Gdy znajdował się już na środku jezdni, wtedy nadjechał kolejny samochód, tym razem czerwony Volkswagen. Kierowca nawet nie zwolnił przed przejściem. Niewiele brakowało, a doszłoby do wypadku.

Na szczęście to zdarzenie miało szczęśliwy koniec. Niestety w wielu przypadkach brawura kierowców i niezachowywanie ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych, kończą się tragicznie.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Film Sądeckie DrogiDziękujemy za przesłanie błędu