Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
14/01/2018 - 17:10

Samochód wpadł do rowu. Kierowca był poturbowany, zabrała go karetka

W miejscowości Trzetrzewina samochód wypadł z drogi i spadł do rowu, a jego kierowca natomiast potrzebował pomocy medycznej od załogi pogotowia ratunkowego.

Co tam się wydarzyło? - Po przybyciu na miejsce zdarzenia  stwierdzono, że  w zdarzeniu udział brał samochód  Audi A6, który  zjechał z drogi i stoczył się około 10 m po skarpie i leżał na dachu. Właściciel pojazdu z widocznymi obrażeniami siedział w innym samochodzie należącym do osoby postronnej, która najechała na zdarzenie - dowiedzieliśmy się od oficera dyżurnego sądeckiej straży pożarnej.

Zobacz: Chwila nieuwagi i skrzyżowanie zablokowane. Stłuczka na ul. Paderewskiego

- Brak było możliwości odłączenia akumulatora. Działania strażaków polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Osobę poszkodowaną  przekazano przybyłej na miejsce zdarzenia załodze karetki Pogotowia Ratunkowego - dodał strażak.

- Oświetlono teren działań przy użyciu najaśnic samochodowych. Przeszukano teren w promieniu 500 metrów od pojazdu w celu odnalezienia osób, które ewentualnie mogły podróżować pojazdem. Przewrócono samochód na koła przy pomocy wciągarki samochodowej, odłączono klemy akumulatora a samochód oznakowano taśmą ostrzegawczą - podsumował oficer dyżurny straży pożarnej.

MŚ ([email protected]). Fot. PSP NSDziękujemy za przesłanie błędu