Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
16/01/2020 - 17:00

Samochód wypadł z drogi i zatrzymał się w chaszczach. A co z kierowcą?

Zaledwie kilka dni temu na łamach portalu Sądeczanin pisaliśmy o kierowcy, który początkiem stycznia w Ostrowcu miał kolizję. Jego samochód wpadł w poślizg, zjechał z drogi i zatrzymał się na dachu w rowie. Kierowcy na szczęście nic się nie stało. Żeby nie niepokoić mieszkańców, przykleił na drzwiach kartkę z napisem: "Jest ok. Zabiorę rano" i zostawiając samochód, udał się w nieznanym kierunku.

Do podobnej sytuacji doszło dzisiaj rano w Naściszowej koło Nowego Sącza. Przed godziną 6 przejeżdżający tamtędy kierowcy zadzwonili pod numer alarmowy i poinformowali, że tuż obok drogi na prawym boku w zaroślach znajduje się samochód. Już po kilku minutach przyjechała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja, jednak na miejscu nie zastali kierowcy. Służby sprawdziły dokładnie teren w promieniu 200 metrów w poszukiwaniu osób poszkodowanych, ale nikogo nie znaleźli.

- Oszronione szyby pojazdu oraz temperatura silnika zmierzona kamerą termowizyjną świadczą o tym, że do tego zdarzenia doszło kilka godzin wcześniej – wyjaśnia Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu. Na tym służby zakończyły akcję.

Zobacz też Samochód na dachu w rowie, a na drzwiach kartka: „Jest OK. Zabiorę rano”

W tym przypadku kierowca nie pozostawił żadnej informacji, ale znów pojawia się pytanie, czy gdy dochodzi do kolizji i wszyscy wyjdą z niej bez szwanku, ale nie mają możliwości w tym momencie zabrać uszkodzonego auta, zostawianie takich kartek to dobry pomysł? Jak powinni reagować ludzie, którzy zauważą takie auto z przyczepioną kartką? Powinni wezwać służby czy nie? Jakie jest wasze zdanie?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. RG

Samochód wypadł z drogi i zatrzymał się na boku w zaroślach. A co z kierowcą?
W Naściszowej samochód wypadł z drogi i zatrzymał się na prawym boku w zaroślach. Kierowca prawdopodobnie wyszedł z tej kolizji bez szwanku.


Dziękujemy za przesłanie błędu