Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
22/10/2019 - 10:50

Samochód zawisł nad skarpą. Poszkodowany kierowca był bardzo agresywny

Samochód, którym podróżował sam kierowca, zjechał do rowu i zawisł nad skarpą. Pojazd w każdej chwili mógł się osunąć. Służby ratunkowe musiały działać bardzo szybko.

Do wypadku doszło w poniedziałek (21 października) kilka minut przed godziną 19. Fiat Seicento, którym jechał sam kierowca, nagle zjechał z drogi i wpadł do rowu. Pojazd zawisł nad trzymetrową skarpą. Bardzo szybko na miejsce dotarli strażacy z Rożnowa i Nowego Sącza, pogotowie ratunkowe i policja. Droga była całkowicie zablokowana.

Zobacz też Dachowanie samochodu w Rdziostowie. Dwie osoby poszkodowane

Poszkodowany mężczyzna znajdował się w samochodzie, który w każdej chwili mógł się osunąć. Strażacy zabezpieczyli teren,  za pomocą noszy wyciągnęli rannego kierowcę z auta i udzielili mu pomocy, a następnie przekazali pod opiekę ratowników medycznych, którzy dotarli na miejsce. Strażacy i policjanci wspomagali załogę pogotowia w przytrzymywaniu pacjenta, który był bardzo agresywny.

Strażacy przeszukali pobliski teren, aby upewnić się czy jeszcze ktoś nie ucierpiał w tym wypadku. Na szczęście obawy nie potwierdziły się. Na prośbę załogi karetki pogotowia, jeden ze strażaków z Rożnowa pojechał do szpitala w asyście policjanta i ratowników medycznych, aby pomóc w opanowaniu agresywnego pacjenta. Z kolei drugi policjant konwojował radiowozem karetkę.  

Przez półtorej godziny na drodze w Rożnowie były utrudnienia. Policjanci ustalali, jak doszło do tego wypadku. Jak na razie nie wiadomo czy mężczyzna, który kierował Fiatem był trzeźwy.

RG [email protected], fot. PSP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe