Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
17/04/2018 - 11:45

Saperzy zabrali pociski na poligon. Niewybuchy zostaną zdetonowane

Pracownicy, którzy zajmują się budową mostu heleńskiego znaleźli w poniedziałek rano kolejne pociski z czasów II wojny światowej. Niewybuchów przez całą noc pilnowali sądeccy policjanci i strażnicy miejscy. Dzisiaj saperzy z Krakowa zabrali pociski na poligon.

Pracownicy, którzy zajmują się budową mostu heleńskiego znaleźli w poniedziałek rano u brzegu Dunajca kolejne niewybuchy wojenne. O znalezisku natychmiast powiadomili sądecką policję. Dwa znajdowały się na brzegu, a jeden w wodzie.


- Na miejscu pracowała grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego z sądeckiej policji. Powiadomiono również patrol saperski z Krakowa - informuje Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej policji. 

Dzisiaj przed południem na miejsce przybyła załoga 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa. Patrol sprawdził niewybuchy i zabezpieczył je w pojeździe pirotechnicznym, przewożąc następnie na poligon.

Zobacz też Policjanci i strażnicy miejscy całą noc pilnowali niewybuchu. Saperzy zabrali pocisk do detonacji

To już kolejne niewybuchy znalezione nad brzegiem Dunajca w ostatnich dniach. Przypomnijmy. Podobny pocisk został znaleziony 12 marca niemal w tym samym miejscu.

RG [email protected], Fot. KMP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe