Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
05/03/2019 - 11:15

Saperzy zabrali pociski na poligon. Niewybuchy zostaną zdetonowane

Podczas prac ziemnych operator koparki wykopał dwa niewybuchy wojenne. Saperzy zabrali pociski na poligon, gdzie zostaną zdetonowane.

We wtorek 5 marca kilkanaście minut po godzinie 8 podczas prac ziemnych przy ulicy Banacha w Nowym Sączu, operator koparki wykopał dwa niewybuchy z czasów II wojny światowej. O znalezisku natychmiast poinformował policjantów.  

- W pierwszej kolejności niewybuchy sprawdzili funkcjonariusze grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego sądeckiej policji, a do czasu przybycia patrolu saperskiego z Krakowa będą zabezpieczali je wraz ze strażnikami miejskimi – informuje Aneta Izworska z Biura Prasowego sądeckiej policji.

Zobacz też Podczas prac ziemnych wykopał niewybuch. Pocisk zabrali saperzy

Około godziny 14 do Nowego Sącza ma przyjechać załoga 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa, która sprawdzi i zabezpieczy niewybuchy, a następnie zabierze w bezpieczne miejsce i zdetonuje.  

- W przypadku znalezienia niewypału należy natychmiast powiadomić policję, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią dla osoby przebywającej w jego pobliżu! Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci powiadamiają specjalistyczny patrol saperski, a do momentu jego przybycia zabezpieczają znalezisko – wyjaśnia Aneta Izworska.

***

Niewybuchy zostały zabrane przez saperów z Krakowa na poligon. Tam zostaną zdetonowane.

RG [email protected], Fot. Eryk KowalskiDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe