Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
27/01/2020 - 14:45

Seria pożarów na Sądecczyźnie. Paliły się dwa domy i szkoła [ZDJĘCIA]

Ostatnie dni były bardzo pracowite dla sądeckich strażaków. Najpierw gasili pożar domu w Nowym Sączu przy ulicy Podmłynie, a kilka godzin później ruszyli do Żeleźnikowej Wielkiej, gdzie również płonął budynek mieszkalny. Jakby tego było mało, następnego dnia gasili pożar szkoły w Barnowcu.

W miniony weekend na Sądecczyźnie doszło do kilku groźnych pożarów. Najpierw w piątkowy wieczór (24 stycznia) po godzinie 20 strażacy ruszyli na sygnale na ulicę Podmłynie w Nowym Sączu. Gdy dotarli pod wskazany adres, poddasze domu było już całe w ogniu. Płomienie wydostawały się na zewnątrz. Jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych, właściciel wyłączył w budynku prąd.

Zobacz też Stara szkoła w Barnowcu przepadała. Strażacy nie mieli szans z ogniem

Była już noc, dlatego strażacy oświetlili teren i zajęli się gaszeniem pożaru, polewając wodą płonący dom. Walka z żywiołem trwała ponad trzy godziny. Gdy ogień udało się już ugasić, strażacy sprawdzili pogorzelisko kamerą termowizyjną, a następnie zajęli się rozbiórką spalonej konstrukcji. Nadpalone elementy poddasza wynieśli na zewnątrz i dokładnie przelali wodą.  

Następnego dnia w sobotę po godzinie 7 sądeccy strażacy ruszyli gasić kolejny pożar. Tym razem w jednym z domów w Żeleźnikowej Wielkiej zapaliła się sadza w kominie.

- Pożar rozprzestrzenił się na zewnętrzną elewację oraz ściany wewnętrzne budynku mieszkalnego – opisują strażacy. Na szczęście mieszkańcy w porę zdążyli opuścić dom i nikomu nic się nie stało.

Strażacy polewali wodą elewację oraz dach budynku. Gdy ogień udało się już ugasić, ratownicy rozebrali poszycie dachu i sprawdzili kamerą termowizyjną cały budynek. Akcja ratunkowa trwała prawie cztery godziny.

Niestety na tym nie koniec pożarów. W niedzielę rano w Barnowcu zapaliła się stara szkoła. Gdy służby ratunkowe dotarły na miejsce, drewniany budynek był już cały w ogniu. Strażacy przeszukali wszystkie pomieszczenia, aby sprawdzić, czy nikogo nie ma w środku. Następnie przez kilka godzin gasili płonący budynek wodą. Gdy pożar udało się już ugasić, rozebrali spaloną konstrukcję i jeszcze raz dokładnie przelali ją wodą.

- Przyczyny powstania pożarów wiążą się z sezonem grzewczym. dlatego apelujemy o ostrożność – ostrzegają strażacy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG [email protected] Fot. PSP Nowy Sącz

Seria pożarów na Sądecczyźnie. Paliły się dwa domy i szkoła [ZDJĘCIA]
Ostatnie dni były bardzo pracowite dla sądeckich strażaków. Najpierw gasili pożar domu w Nowym Sączu przy ulicy Podmłynie, a kilka godzin później ruszyli do Żeleźnikowej Wielkiej, gdzie również płonął budynek mieszkalny.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)