Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
22/05/2017 - 09:45

Spożywanie alkoholu i przekraczanie prędkości. Co przeszkadza starosądeczanom?

O Krajowej Mapie Zagrożeń i roli dzielnicowego dyskutowano podczas publicznej debaty w Urzędzie Miejskim w Starym Sączu. Co najbardziej przeszkadza mieszkańcom miasta i gminy? Jakie zagrożenia najczęściej zaznaczają na mapie?

W ubiegłym roku na „starosądeckiej mapie” odnotowano 193 zagrożenia. Od początku 2017 roku zgłoszono ich już 78. Głównymi „grzechami” mieszkańców miasta i gminy są: spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym i przekraczanie dozwolonej prędkości. Ale było także na przykład zgłoszenie dotyczące … kłusownictwa na rynku.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie współpracy obywateli z Policją. Aby dało wymierną korzyść  mieszkańcy muszą wiedzieć nie tylko o istnieniu tego systemu, ale również umieć z niego korzystać. W trakcie spotkania w starosądeckim urzędzie policjanci przedstawili szczegóły założeń wdrożenia krajowego systemu „Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Podkreślano także m.in. współpracę wszystkich podmiotów zaangażowanych w działania na rzecz bezpieczeństwa obywateli. Dzielono się dotychczasowymi doświadczeniami i stosowanymi rozwiązaniami.

Obecni na debacie funkcjonariusze m.in. komendant komisariatu w Starym Sączu nadkom. Krzysztof Pawlak zachęcali do aktywnego korzystania z narzędzia oraz podkreślali, jak ważne jest partnerstwo i wspólnie podejmowane działania na rzecz podniesienia bezpieczeństwa. Policjanci przypomnieli też zebranym, w jaki sposób mogą kontaktować się bezpośrednio ze swoim dzielnicowym. Komendant Komisariatu Policji w Starym Sączu, nadkom. Krzysztof Pawlak omówił priorytetowe działania dzielnicowych.

***

Za pomocą interaktywnej strony mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.htm l można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w naszej okolicy. Policja wszystkie te sygnały weryfikuje. Jeśli informacje się potwierdzą, funkcjonariusze wprowadzają je wprost na mapy

(KB)

Źródło i fot: UM Stary SączDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)