Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
26/05/2017 - 09:55

Straci prawko na 15 lat, bo myślał, że jak nie widać policji, to można

Działanie policjanta z Komisariatu Policji w Krynicy, to najlepszy dowód na to, że nawet poza służbą policjanci potrafią zatrzymać pijanego kierowcę. 24 maja policjant w cywilu zatrzymał kierowcę na podwójnym gazie w Muszynie. Ale od początku...

Zobacz też: Puk, puk. Dacie pracę? Nie? To ja was okradnę

- 24 maja około godziny 13 policjant z krynickiego komisariatu, w czasie wolnym od służby, przejeżdżał swoim samochodem przez Muszynę. Jego uwagę zwrócił mężczyzna, który wydawał się być pod wpływem alkoholu, a wsiadł do samochodu i ruszył z miejsca.

Policjant natychmiast zatrzymał mercedesa i poinformował o tym dyżurnego, a ten skierował na miejsce zdarzenia patrol. Przeczucie nie myliło funkcjonariusza – zatrzymany 47-latek miał 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - relacjonuje nie bez satysfakcji mł. asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Zobacz też: Policjant łapał złodzieja na gorącym uczynku a został zrugany

Jakby tego było mało okazało się, że kierowca nie posiadał przy sobie ubezpieczenia i dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz prawa jazdy. Wiedząc, że sytuacja jest poważna tłumaczył się a to, że ma niesprawną nogę i dlatego nie może chodzić pieszo a to że pił, ale dzień wcześniej. Policjanci byli nieugięci.

- Ta przejażdżka może się okazać dla 47-latka bardzo kosztowna, zarówno pod względem finansowym, jak i karnym, ponieważ dzięki znowelizowanym przepisom, kierowca jadący w stanie nietrzeźwości podlega nie tylko bardziej zaostrzonym sankcjom, ale też dotkliwie odczuwa to finansowo, poprzez orzekane przez sąd wysokie świadczenia pieniężne. Po względem karnym grozi mu teraz do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy nawet na 15 lat – kwituje oficer prasowy KMP w NS.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne KMP w NSDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)