Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 marca. Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
05/02/2023 - 18:50

Straszna seria prób samobójczych. Służby pędziły w nocy żeby go uratować

Informacje dotyczące złych warunków na drogach i usuwanie skutków padającego śniegu nie były jedynymi, jakie wpływały w weekend do służb ratunkowych. Dwukrotnie wyjeżdżali również do prób samobójczych. Takie właśnie zgłoszenie napłynęło m.in. z Ropicy Górnej.

Samobójstwo w Jazowsku

Strasznie przebiegał sobotni wieczór w regionie. Jak już informowaliśmy, chwilę przed godziną 21 służby zostały wezwane do Jazowska, gdzie mężczyzna chciał popełnić samobójstwo na strychu. Szybka akcja ratunkowa sprawiła, że udało się przywrócić jego funkcje życiowe (więcej na ten temat piszemy TUTAJ).

Zgłoszenie o próbie samobójczej w Ropicy Górnej

Równie dramatyczne wydarzenia rozgrywały się w powiecie gorlickim. Także tutaj istniało ryzyko, że mężczyzna może popełnić samobójstwo. Wszystko działo się przed godziną 22, na moście w Ropicy Górnej. Służby od razu ruszyły pod wskazany adres.

W przypadku sytuacji w Jazowsku próba samobójcza okazała się nieudana. Jak się dowiedzieliśmy, także tutaj na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Mężczyzną, który chciał targnąć się na życie zajęli się ratownicy.

W akcji brała udział jednostka straży z Gorlic oraz OSP Ropica Górna i OSP Sękowa. Obecni byli oczywiście również ratownicy medyczni oraz policja, która ustala wszystkie okoliczności zdarzenia.

Czytaj dalej na następnej stronieDziękujemy za przesłanie błędu