Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lipca. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
08/01/2020 - 15:15

Strażacy i policjanci pognali do galerii Trzy Korony. Co tam się stało?

W galerii handlowej Trzy Korony w Nowym Sączu we wtorkowe popołudnie uruchomił się system przeciwpożarowy. Na szczęście alarm okazał się fałszywy, ale przyczyna jest zaskakująca.


Na parkingu galerii handlowej Trzy Korony przy ulicy Lwowskiej, uruchomiła się czujka przeciwpożarowa. Na miejsce natychmiast ruszyli strażacy i policjanci. Jak się okazało, sprawcą całego zamieszania był kierowca BMW, który gwałtownie ruszył z miejsca parkingowego paląc gumę.

Zobacz też Co się stało w nocy w sądeckiej galerii handlowej. Postawili na nogi strażaków

W podziemiach galerii handlowej było pełno dymu, co spowodowało włączenie się czujki przeciwpożarowej. Jak informuje Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji, funkcjonariusze ustalają okoliczności oraz charakter tego zdarzenia.

Zobacz też Strażacy pognali na sygnale do galerii Trzy Korony. Co tam się stało?

To nie pierwszy raz, kiedy w galeriach handlowych włącza się czujka przeciwpożarowa. Na szczęście większość takich wezwań to alarmy fałszywe, które nie wymagały ewakuacji ludzi z budynku. Bardzo często czujka przeciwpożarowa jest zamontowana w pobliżu restauracyjnej kuchni i nie trzeba wiele, aby się załączyła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. R. GajewskiDziękujemy za przesłanie błędu