Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
30/03/2018 - 04:55

Szał świątecznych zakupów trwa. Jak się nie dać oszukać? Policja apeluje!

Do Wielkanocy zostało zaledwie parę dni. W sklepach trwa szał świątecznych zakupów, z którego korzyść mają nie tylko właściciele, ale i...kieszonkowcy. Jak się nie dać okraść?

Policja apeluje, aby podczas przedświątecznych zakupów mieć głowę na karku. Tłok w sklepach, centrach handlowych i na targowiskach sprzyja bowiem kieszonkowcom.

Zobacz też: Jak napisać biznesplan? Oni to już wiedzą i biorą się za realizację pomysłów! [Zdjęcia]

- W sklepach i na targowiskach zwracajmy uwagę, czy wokół nas nie tworzy się tzw. „sztuczny tłok”, który jest wykorzystywany przez złodziei kieszonkowych. Płacąc za zakupy, nie pokazujmy zawartości portfela. Gotówkę najlepiej ulokować w różnych wewnętrznych częściach garderoby. Torebkę należy trzymać tak, aby ją widzieć, najlepiej z przodu, powinna być zawsze zamknięta, a portfel schowany w najgłębiej położonej kieszeni. Używając karty płatniczej pamiętajmy o tym, aby PIN do karty nie był zapisany na niej samej, nie przechowujmy numeru PIN razem z kartą i nie udostępniajmy numeru PIN osobom trzecim – informuje policja

Zobacz też: Ich sprawność zdumiewa! Zobacz zmagania przyszłych mundurowych [Zdjęcia]

Przedświątecznemu szałowi zakupów towarzyszy też pośpiech, zdenerwowanie czy narzekanie z powodu zatłoczonych parkingów. Policja apeluje, by zachować kulturę na drodze i nie zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa!

[email protected], Fot. arch. sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe