Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
06/02/2020 - 10:55

Tragedia na drodze krajowej w Grybowie. Samochód potrącił 57-latka na pasach

Chciał przejść na drugą stronę drogi. Gdy wszedł na przejście dla pieszych, wtedy nadjechał samochód, który potrącił go. Niestety wypadek okazał się tragiczny w skutkach. 57-letni mieszkaniec Grybowa zginął na miejscu.

Minionej nocy z środy na czwartek (5/6 lutego) w Grybowie doszło do tragicznego wypadku. Tuż przed północą na ulicy Kazimierza Wielkiego, kierujący Volkswagenem potrącił mężczyznę, który na przejściu dla pieszych przechodził na drugą stronę drogi. Siła uderzenia musiała być bardzo duża, bo samochód był dość poważnie uszkodzony i miał rozbitą przednią szybę. Z kolei pieszy leżał kilkadziesiąt metrów od miejsca, w którym został potrącony.  57-letni mieszkaniec Grybowa nie miał żadnych szans, zginął na miejscu. Policjanci przebadali kierowcę Volkswagena alkomatem. Okazało się, że był trzeźwy.

- Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali grybowscy oraz nowosądeccy policjanci, którzy wykonali liczne czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego wypadku - informuje Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji. Ciało mężczyzny decyzją prokuratora zostało zabezpieczone i w najbliższych dniach zostanie poddane sekcji.

Zobacz też Tragedia przed samymi świętami. Zmarł mężczyzna potrącony przez samochód

To już kolejny tragiczny wypadek na drodze krajowej numer 28 w ostatnich tygodniach. Przypomnijmy. Tuż przed samymi świętami Bożego Narodzenia w Cieniawie samochód potrącił mężczyznę. Przez kilkadziesiąt minut był reanimowany. Pogotowie ratunkowe w ciężkim stanie zabrało go do szpitala w Nowym Sączu, gdzie lekarze walczyli o jego życie, ale niestety nie udało się. 

RG [email protected], Fot. Ilustracyjna Waldemar JaniszDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)