Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
16/05/2021 - 11:15

Tragedia w Ptaszkowej. W pożarze domu zginęła starsza kobieta [ZDJĘCIA]

87-letnia kobieta zginęła w pożarze drewnianego domu w Ptaszkowej, do którego doszło w godzinach porannych. Mimo reanimacji jej życia nie udało się jej uratować.

Pożar w Ptaszkowej

Do tragicznego pożaru doszło w niedzielę nad ranem w Ptaszkowej (gmina Grybów). Po godzinie siódmej w jednym z domów o drewnianej konstrukcji pojawiły się płomienie. Chwilę później sądeccy strażacy otrzymali zgłoszenie i udali się na miejsce zdarzenia. Występowało podejrzenie, że w środku może przebywać jedna osoba. Niestety, okazało się to prawdą.

Wewnątrz znajdowała się nieprzytomna 87-letnia kobieta. Obecni na miejscu świadkowie, z uwagi na duże zadymienie, nie mogli wejść do środka. Strażacy natychmiast odłączyli dopływ prądu oraz gazu, przystąpili do gaszenia pożaru i ewakuowali mieszkankę. Do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego prowadzili działania resuscytacyjne. Niestety nie udało się jej uratować.

Pożar w Ptaszkowej

Jak potwierdził nam rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, kobieta mimo podjętej próby reanimacji zmarła. Na miejscu pracowali sądeccy strażacy oraz jednostki OSP Ptaszkowa i OSP Grybów-Biała. Obecna była równiez policja, pogotowie energetyczne i pogotowie gazowe. Przyczyna pożaru pozostaje nieustalona. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: OSP Grybów-Biała)

Tragiczny pożar w Ptaszkowej
W pożarze domu w Ptaszkowej zginęła starsza kobieta. Mimo reanimacji, nie udało się jej uratować. (fot.: OSP Grybów-Biała, PSP Nowy Sącz)


Dziękujemy za przesłanie błędu