Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
03/11/2020 - 10:40

Tragiczna śmierć w płomieniach w Maciejowej. Strażacy znaleźli zwęglone zwłoki

Miniona noc była bardzo pracowita dla sądeckich strażaków. Przez kilka godzin gasili pożar drewnianego budynku gospodarczego w Maciejowej. Niestety w jednym z pomieszczeń znaleźli zwęglone ciało mężczyzny.

Kilkanaście minut przed godziną drugą, sądeckie służby ratunkowe zostały postawione na równe nogi. W Maciejowej palił się budynek gospodarczy, którego poddasze było przekształcone na mieszkanie. Pod wskazany adres ruszyli strażacy z Nowego Sącza i pobliskich jednostek z gminy Łabowa oraz policja.

Zobacz też Zamknął się w pokoju. Gdy weszli do środka, znaleźli powieszone ciało

Gdy służby ratunkowe dotarły na miejsce, poddasze budynku gospodarczego było całe w ogniu.

- Paliło się zaadaptowane pomieszczenie na poddaszu budynku gospodarczego wraz z częścią drewnianego ganku – informuje Marian Marszałek, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Według obecnych na miejscu mieszkańców, w budynku mógł znajdować się właściciel. Strażacy natychmiast zaczęli gasić pożar. Gdy ogień udało się już dogasić, weszli do środka. W jednym z pomieszczeń znaleźli zwęglone zwłoki około 50-letniego mężczyzny. Strażacy zabezpieczyli ciało i przekazali je policji do czasu przyjazdu na miejsce prokuratora. Następnie przewietrzyli cały budynek i zajęli się rozbiórką spalonego poszycia dachowego. Na tym zakończyli trwającą ponad trzy godziny akcję.

Zobacz też Jego serce nagle przestało bić. Musieli go reanimować

Jak na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Zajmą się tym policjanci.

- To już trzecia ofiara śmiertelna pożaru w tym roku – dodaje Marian Marszałek.

(r.gajewski@sadeczanin.info Fot. PSP Nowy Sącz, OSP Nowa Wieś)

Pojechali gasić budynek gospodarczy w Maciejowej. Znaleźli zwęglone zwłoki
Miniona noc była bardzo pracowita dla sądeckich strażaków. Przez kilka godzin gasili pożar drewnianego budynku gospodarczego, w którym pomieszczenia na poddaszu służyły jako mieszkanie jednemu z mieszkańców Maciejowej. Niestety w jednym z tych pomieszczeń strażacy znaleźli jego zwęglone ciało.


Dziękujemy za przesłanie błędu