Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 maja. Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja
09/09/2019 - 17:00

Tragiczny bilans wakacji na sądeckich drogach. W 112 wypadkach zginęły 4 osoby

Tegoroczne wakacje dobiegły końca. Czy były one bezpieczne na sądeckich drogach? Jak się okazało, od 19 czerwca do 31 sierpnia na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego doszło do 112 wypadków, w których śmierć poniosły cztery osoby, a rannych zostało 140. W ostatnich tygodniach nie brakowało kolizji. Policjanci odnotowali aż 464. Dla porównania, w ubiegłym roku podczas wakacji doszło do 109 wypadków, w których zginęło 10 osób, a 137 zostało rannych. W tym czasie odnotowano 476 kolizji.

- Pomimo ciągłych apeli o rozwagę i niewsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu, podczas wakacji funkcjonariusze zatrzymali 122 nietrzeźwych kierujących. W ubiegłe wakacje było ich 105 – wyjaśnia Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.

Podczas tegorocznych wakacji sądeccy policjanci promowali zasady bezpieczeństwa podczas pikników i festynów, a od 22 do 25 lipca otworzyli drzwi komendy dla dzieci i młodzieży, którzy mieli okazję zobaczyć, jak wygląda praca policjantów. W tym dniach sądecką komendę odwiedziło blisko 130 małych gości z sądeckich przedszkoli oraz dzieci korzystające z wypoczynku organizowanego przez urząd miasta.

Zobacz też Ona zginęła na miejscu, on walczy o życie. Jak doszło do wypadku w Łososinie?

Funkcjonariusze od początku wakacji prowadzili wzmożone kontrole uczestników ruchu drogowego. W szczególny sposób kontrolowali trzeźwość kierowców, stan techniczny i wyposażenie pojazdu oraz sposób przewożenia dzieci. W ostatnich miesiąc szczególną uwagę zwracali też na autokary turystyczne przewożące dzieci i młodzież w miejsca wypoczynku.

- W okresie wakacji, w wyznaczonym punkcie kontrolnym w zatoce autobusowej przy Bulwarze Narwiku w Nowym Sączu, funkcjonariusze skontrolowali 46 autokarów – dodaje policjantka.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, fot. TK, KMP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020