Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
10/04/2019 - 18:10

Tragiczny finał prac w lesie. W jednym dniu zginęły aż dwie osoby

Wtorek 9 kwietnia był tragicznym w skutkach dniem w powiecie nowosądeckim i gorlickim. Podczas wycinki drzew w lesie zginęło dwóch mężczyzn. Lekarze byli bezsilni, ponieważ stan obu poszkodowanych był bardzo poważny.

Tak, jak już informowaliśmy na łamach portalu Sądeczanin, we wtorkowy poranek około godziny 9, w Lipnicy Wielkiej doszło do tragicznego wypadku. Podczas prac w lesie, drzewo przewróciło się na starszego mężczyznę. Przypomnijmy. Z pomocą poszkodowanemu ruszyli strażacy z Lipnicy Wielkiej, Wojnarowej i Nowego Sącza, a także pogotowie ratunkowe.

Zobacz też Dramatyczny wypadek w lipnickim lesie. Śmigłowiec zabrał rannego do szpitala

Stan rannego mężczyzny był bardzo poważny, dlatego ratownicy medyczni wezwali śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował go do szpitala w Tarnowie. Niestety mimo starań lekarzy, mieszkańca Lipnicy Wielkiej nie udało się uratować. Zmarł w szpitalu.

Do podobnego wypadku doszło o godzinie 17.30 w Bielance w powiecie gorlickim. Podczas wycinki drzewa, mężczyznę przygniótł pień. Poszkodowany był nieprzytomny i nie oddychał. Załoga pogotowia wezwała śmigłowiec LPR i reanimowała rannego mężczyznę. Niestety nie udało się go uratować. Lekarz stwierdził zgon.

RG [email protected], Fot. PSP Nowy Sącz


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe