Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
12/07/2018 - 18:10

Tragiczny wypadek w Bystrej. Dwóch braci utonęło w studni

Dwaj mieszkańcy Bystrej próbowali w studni zakręcić zawór. Obaj wpadli głową w dół i utopili się. Mimo reanimacji nie udało się ich uratować. Lekarz mógł już tylko stwierdzić zgon.

Dramat rozegrał się kilka minut przed godziną 14. Dwaj bracia wykonywali prace przy studni, która znajdowała w pobliżu ich domu. Mężczyźni prawdopodobnie próbowali zakręcić zawór. Nagle jeden z nich wpadł głową w dół. Drugi próbował go wyciągnąć, ale wtedy również wpadł na dno. Studnia była stosunkowo płytka. Miała około 2,5 metra głębokości i było w niej około 1 m wody.

Ludzie, którzy tamtędy przechodzili, wyciągnęli mężczyzn ze studni. Niestety obaj już nie oddychali. Mieszkańcy Bystrej zadzwonili pod numer alarmowy i wezwali pomoc. Nie czekali jednak bezczynnie. Natychmiast rozpoczęli reanimację. Już po chwili na miejsce przyjechali strażacy, którzy zabezpieczyli teren i kontynuowali reanimację. Po kilku minutach przyjechały na sygnale dwie karetki pogotowia. Niestety mężczyźni już nie żyli. Lekarz stwierdził zgon. Jeden z nich miał 63 a drugi 46 lat.

Zobacz też ​Mieszkaniec Nowego Sącza pobity i okradziony w Hiszpanii

Na miejscu była również siostra obu nieszczęśników, która widząc dramatyczne sceny, źle się poczuła. Strażacy wezwali do niej trzecią karetkę. Ratownicy medyczni udzielili jej niezbędnej pomocy. Nie było jednak konieczności, aby jechała do szpitala. O wypadku zostali powiadomieni śledczy. Na miejscu pracowali policjanci, grupa dochodzeniowo-śledcza i prokurator, którzy będą wyjaśniać, jak doszło do tej tragedii.

RG [email protected], Fot. Ilustracyjna policja.plDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)