Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 sierpnia. Imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana
25/06/2018 - 07:20

Tragiczny wypadek w Krużlowej. Nie żyje 18-latka. Kierowca był pijany

Nie udało się uratować 18-letniej kobiety, która została poszkodowana w wypadku w Krużlowej. Mimo reanimacji zmarła. Kierowca uciekł. Po dwóch godzinach policjanci znaleźli go w zaroślach. Był pijany.

Dramat rozegrał się kilkanaście minut po godzinie 5 w Krużlowej Niżnej. Samochód marki Audi A6 z niewyjaśnionych przyczyn wypadł z drogi.

- Pojazd znajdował się na kołach, całkowicie poza drogą i nie powodował utrudnień w ruchu – wyjaśniają strażacy.

W uszkodzonym samochodzie znajdowały się dwie osoby. Po przebadaniu poszkodowanych okazało się, że 18-letnia kobieta jest nieprzytomna i nie oddycha. Ratownicy natychmiast przystąpili do reanimacji. Niestety bez powodzenia. Lekarz stwierdził zgon.

Ranny został również 19-letni mężczyzna, który podróżował samochodem. Pogotowie zabrało go do sądeckiego szpitala. Z jego słów wynikało, że autem kierował mężczyzna, który uciekł z miejsca.

- Funkcjonariusze natychmiast zaczęli go szukać i po około dwóch godzinach od zdarzenia zatrzymali w zaroślach, oddalonych o około pół kilometra od miejsca wypadku – informuje Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Jak się okazało, mężczyzna był pijany. Na miejscu pracuje grupa wypadkowa z sądeckiej policji wraz z prokuratorem, biegłym sądowym i innymi służbami. Wszystkie wykonane na miejscu czynności pozwolą ustalić okoliczności i przebieg tego tragicznego zdarzenia, jak również ustalić osobę, która faktycznie prowadziła samochód.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. PSP Nowy Sącz/ KMP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021