Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
10/07/2019 - 16:25

Tragiczny wypadek w Szaflarach. Postępowanie dobiega końca

Wracamy do sprawy tragicznego wypadku na przejeździe kolejowym w Zaskalu koło Szaflar. Postępowanie prokuratorskie powoli dobiega końca. 62-letni egzaminator jest podejrzany o nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna będzie odpowiadał również za nieudzielenie pomocy 18-letniej Angelice.

Dobiega końca postępowanie w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło 23 sierpnia 2018 roku w Zaskalu koło Szaflar. Przypomnijmy. Podczas egzaminu na prawo jazdy 18-letnia Angelika przejeżdżała przez niestrzeżony przejazd kolejowy. Nagle na torach zgasł jej samochód. Za chwilę tamtędy miał przejeżdżać pociąg. 62-letniemu Edwardowi R., który egzaminował kobietę, udało się uciec. Niestety 18-latka nie miała tyle szczęścia. Rozpędzony pociąg uderzył w auto egzaminacyjne. Ciężko ranna kobieta była zakleszczona w pojeździe. Strażacy musieli rozcinać samochód, aby ją wyciągnąć. Poszkodowana została zabrana do szpitala w Nowym Targu, ale mimo starań lekarzy, jej życia nie udało się uratować.

- Wczoraj miało się odbyć głosowanie nad raportem Komisji Badania Wypadków Kolejowych. Kolej we własnym zakresie prowadzi postępowanie – wyjaśnia Jan Ziemka z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu.

Zobacz też Wypadek na torach w Szaflarach. 18-latka zginęła podczas egzaminu na prawo jazdy

Zobacz też Nowe fakty w sprawie wypadku w Szaflarach. Śledczy analizują nagrania

Po  uzyskaniu tej opinii biegły z zakresu badania wypadków drogowych przygotuje w najbliższych dniach końcową opinię. Prokuratura zarzuca egzaminatorowi nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Jakby tego była mało, mężczyzna będzie odpowiadał za nieudzielenie pomocy egzaminowanej kobiecie. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Prokuratura planuje zakończyć postępowanie do września.  

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. KWP KrakówDziękujemy za przesłanie błędu