Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
10/02/2012 - 17:11

Tropie. Trudna akcja gaśnicza. Domu nie udało się uratować

Dzisiaj (10 lutego) w nocy zakończyła się akcja gaszenia pożaru jednego z domów w Tropiu (gmina Gródek n/Dunajcem). Budynek spłonął. Nie udało się go niestety uratować.

Straż pożarna w Nowym Sączu została zaalarmowana wczoraj (9 lutego) około godz. 21.45. o pożarze w Tropiu. Początkowo strażacy mieli informację, że płonie jeden z domków letniskowych.

- Kiedy na miejsce pożaru dotarli pierwsi ratownicy okazało się, że pali się dom jednorodzinny, który o tej porze roku był niezamieszkały – mówi bryg. Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu. – Cały budynek znajdował się w ogniu

Z pożarem przez blisko sześć godzin zmagało się 25 strażaków. Akcja gaśnicza była prowadzona w bardzo trudnych warunkach. W nocy temperatura spadła do minus dwudziestu stopni Celsjusza. Wozy strażackie nie dojechały bezpośrednio na miejsce pożaru. Droga, która tam prowadziła była stroma, wąska i zaśnieżona. Po jednej stronie znajdowała się jeszcze skarpa.

- Samochody dojechały do miejsca, oddalonego około 300 metrów od płonącego budynku – dodaje rzecznik prasowy sądeckiej straży pożarnej. – Niebezpiecznie zrobiło się, gdy gaz, wydobywający się z przydomowego przyłącza zaczął się palić. Jego dopływ do budynku odcięli pracownicy pogotowia gazowego, którzy przyjechali do Tropia. W domu doszło również do wybuchu butli acetylenowej.

Do Tropia dotarli też m.in. pracownicy pogotowia energetycznego i policja. W wyniku pożaru budynek spłonął doszczętnie wraz z wyposażeniem. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

(MIGA)

Fot. (MIGA)Dziękujemy za przesłanie błędu