Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
15/05/2024 - 14:20

Tutaj bądź ostrożny. W tych miejscach na Sądecczyźnie giną ludzie

W ramach akcji "Zwolnij - niebezpieczny punkt" policjanci wytypowali dziesięć najbardziej niebezpiecznych miejsc na drogach Sądecczyzny. To właśnie w tych miejscach najczęściej dochodzi do kolizji i wypadków, w których giną ludzie. Bądźcie ostrożni!


- Celem policyjnej kampanii prowadzonej od 6 maja do 2 czerwca jest informowanie kierowców o miejscach, w pobliżu których często dochodzi do zdarzeń drogowych i jednoczesne przypominanie o konieczności zachowania szczególnej ostrożności oraz zmniejszenia prędkości, co może znacząco wpłynąć na ograniczenie tragicznych zdarzeń - wyjaśnia Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji. 

Na podstawie przeprowadzonej analizy wypadków drogowych na przestrzeni lat 2021-2023 policjanci wytypowali 535 najbardziej niebezpiecznych miejsc na terenie całego kraju, z czego aż 10 jest na  Sądecczyźnie. Te miejsca są objęte przez sądeckich policjantów szczególnym nadzorem podczas codziennej służby, a teraz w ramach kampanii „Zwolnij – niebezpieczny punkt”, pojawią się tam dodatkowe patrole. Mundurowi będą zwracać uwagę na to, czy kierowcy przestrzegają przepisów, w tym limitów prędkości, czy prawidłowo wykonują manewry i czy są trzeźwi za kierownicą. Ponadto poprzez aplikację Yanosik kierowcy będą ostrzegani komunikatem głosowym i tekstowym o zbliżaniu się do niebezpiecznego odcinka/punktu na drodze.

Z policyjnych statystyk wynika, że to właśnie te miejsca są najbardziej niebezpieczne na drogach Sądecczyzny: 

  • Nowy Sącz, ul. Tarnowska (DK-75)                                 
  • Nowy Sącz, rejon skrzyżowania Lwowska/Nowochruślicka /płk. W. Beliny-Prażmowskiego
  • Łososina Dolna (DK-75)
  • Ptaszkowa, DK-28 w rejonie skrzyżowania na Ptaszkową w pobliżu stacji paliw
  • Krynica-Zdrój, rejon ronda przy ul. Zdrojowej/Kazimierza Pułaskiego/Marszałka Józefa Piłsudskiego                 
  • Łącko, ul. Zyndrama (DW-969)                                             
  • Stary Sącz, rejon skrzyżowania ul. Wincentego Witosa/Cyganowice (DK-87)
  • Łabowa (DK-75)                                               
  • Biała Niżna (DW-981)                                                    
  • Piwniczna-Zdrój, ul. Krakowska (DK-87).         

- Warto pamiętać, że głównymi przyczynami wypadków spowodowanych przez kierujących jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Jednak zdarzenia związane z przekraczaniem dozwolonych limitów prędkości generują największą liczbę ofiar. Ważne jest, aby kierującym przypominać, jak zgubna jest nadmierna prędkość i to w każdych warunkach atmosferycznych i na każdej drodze - apelują policjanci. ([email protected] Fot. MP)                                  Dziękujemy za przesłanie błędu