Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
18/10/2021 - 14:45

Tutaj dojdzie do tragedii. „Święta krowa” naraża dzieci na niebezpieczeństwo

Na ulicach Nowego Sącza jest bardzo ciasno. Czasem trudno znaleźć miejsce parkingowe, jednak to wcale nie usprawiedliwia kierowców, którzy często w bezmyślny sposób parkują swoje samochody, narażając pieszych na niebezpieczeństwo. Tak właśnie jest na ulicy Rokitniańczyków w Nowym Sączu.

Przy ulicy Rokitniańczyków w Nowym Sączu jest Szkoła Podstawowa nr 21. Rodzice każdego dnia przywożą tutaj swoje pociechy. Niektórzy jednak bezmyślnie parkują samochody, narażając w ten sposób inne osoby na niebezpieczeństwo.

- Sytuacja z zaparkowanym samochodem na pasach w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 21 na osiedlu Wojska Polskiego powtarza się notorycznie. Auto zastawia przejście i stwarza ogromne zagrożenie dla pieszych przechodzących na drugą stronę jezdni – alarmuje nasz Czytelnik, który przesłał do naszej redakcji zdjęcie.

Na fotografii widać samochód renault, który stoi częściowo na drodze, a częściowo na chodniku obok szkoły. Kierowca zaparkował pojazd tuż przed przejściem dla pieszych. Inni kierowcy, którzy w tym czasie przejeżdżali ulicą Rokitniańczyków, rzeczywiście mogli mieć problemy z zauważeniem osób, które z prawej strony wchodziły na jezdnię. Takie bezmyślne zachowanie jednego kierowcy może kiedyś doprowadzić do tragedii. Mamy jednak nadzieję, że po publikacji artykułu na łamach "Sądeczanina", to się zmieni i kierowcy będą bardziej zwracać uwagę, w jakich miejscach zostawiają swoje samochody.

Macie ciekawe informacje, zdjęcia albo filmy, którymi chcielibyście się podzielić z Czytelnikami "Sądeczanina", prześlijcie je na na nasz redakcyjny SYGNAŁ. Opublikujemy je. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Czytelnik)Dziękujemy za przesłanie błędu