Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
17/10/2022 - 14:20

Tyle zostało po dawnym Zajeździe Beskid w Jazowsku. Prawdopodobnie ktoś podpalił budynek

Kilkudziesięciu strażaków przez wiele godzin gasiło w Jazowsku pożar opuszczonego budynku, w którym kiedyś znajdował się Zajazd Beskid. Niestety niewiele udało się uratować. Straty sięgają 600 tysięcy złotych. Wszystko wskazuje na to, że ktoś celowo podpalił budynek.

Policjanci ustalają przyczyny wczorajszego pożaru, który po godzinie osiemnastej wybuchł w centrum Jazowska, tuż obok sklepu „Żabka”. Wszystko wskazuje na to, że ktoś podpalił budynek, w którym kiedyś znajdował się Zajazd Beskid.

Zobacz też Strażacy gaszą pożar w Jazowsku. Budynek jest cały w ogniu

Już z daleka było widać łunę ognia i kłęby czarnego dymu. Ogień rozprzestrzeniał się w błyskawicznym tempie. Na początku trawił jedynie dach budynku, który częściowo zapadł się do środka. Gdy strażacy dotarli na miejsce, budynek był już cały w ogniu.

Akcja gaśnicza nie była łatwa. Kilkudziesięciu strażaków przez wiele godzin gasiło pożar. Dopiero gdy ogień udało się ugasić, ratownicy weszli do budynku, aby sprawdzić, czy kogoś tam nie ma. Przeszukali dokładnie wszystkie pomieszczenia, ale na szczęście nikogo nie znaleźli.

Zobacz też Spłonął ich nowo wybudowany dom. Pożar zniszczył ich radość i marzenia

Po ugaszeniu pożary, strażacy dokładnie sprawdzili pogorzelisko za pomocą kamery termowizyjnej. Na tym zakończyli akcję i wrócili do jednostek. Straty jakie w pożarze ponieśli właściciele budynku sięgają 600 tysięcy złotych. ([email protected] Fot. OSP Kadcza, OSP Jazowsko, OSP Łącko, OSP Maszkowice)

Tyle zostało po dawnym Zajeździe Beskid w Jazowsku. Prawdopodobnie ktoś podpalił budynek
Kilkudziesięciu strażaków przez wiele godzin gasiło w Jazowsku pożar opuszczonego budynku, w którym kiedyś znajdował się Zajazd Beskid. Niestety niewiele udało się uratować. Straty sięgają 600 tysięcy złotych. Wszystko wskazuje na to, że ktoś celowo podpalił budynek. (Fot. OSP Kadcza, OSP Jazowsko, OSP Łącko, OSP Maszkowice)


Dziękujemy za przesłanie błędu