Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
24/01/2020 - 15:15

Uczniowie rozpoczęli ferie. Policjanci zapowiadają kontrole autokarów

Dzisiaj w sądeckich szkołach po raz ostatni przed feriami zadzwonił dzwonek. Uczniowie udali się na zasłużony wypoczynek, który potrwa do 9 lutego. Niektórzy spędzą ten czas w domu, inni będą odpoczywać poza miejscem zamieszkania.

Sądeccy policjanci w trosce o bezpieczeństwo dzieci wyjeżdżających autokarem na ferie, będą sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców. Z prośbą o przeprowadzenie kontroli mogą zwrócić się zarówno rodzice, jak i opiekunowie dzieci wyjeżdżających na wypoczynek.

- Zgłoszenia powinny być przekazywane co najmniej 48 godzin przed planowanym wyjazdem. Należy podać dokładną datę i godzinę wyjazdu, nazwę przewoźnika, numer rejestracyjny autokaru oraz dane osoby zgłaszającej i numer telefonu – wyjaśnia asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej policji.

Kontrolę można zgłosić pod numerem telefonu: (18) 442 46 30 lub (18) 442 42 61. Policjanci będą sprawdzać autokary na zatoczce przy Bulwarach Narwiku w Nowym Sączu. W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość uzgodnienia innego miejsca, w którym będzie można przeprowadzić taką kontrolę.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjne KMP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu