Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
28/02/2021 - 20:50

Ukradł drogi alkohol i uderzył ochroniarza. Długo nie nacieszył się łupem

Nie dość, że ukradł butelkę drogiego alkoholu, to jeszcze próbując wynieść go ze sklepu, kilkukrotnie uderzył pracownika ochrony. Szybko wpadł w ręce policjantów. Teraz może trafić za kraty nawet na 5 lat.

27-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego przyszedł do jednego z marketów w Nowym Sączu na zakupy. Zabrał z półki butelkę alkoholu o wartości ponad 60 złotych. Wcale jednak nie zamierzał płacić za towar. Schował alkohol pod kurtką, a następnie omijając linię kas, chciał wyjść ze sklepu nie płacąc za towar. Zauważył to pracownik ochrony, który zatrzymał złodzieja. W trakcie rozmowy wywiązała się awantura. 27-latek kilkukrotnie uderzył ochroniarza, uciekając ze sklepu ze skradzionym towarem.

Zobacz też Makabryczne morderstwo w Woli Kosnowej. Zastrzelił żonę i targnął się na życie?

O przestępstwie zostali poinformowani policjanci, którzy już następnego dnia zatrzymali sprawcę. Mężczyzna po nocy spędzonej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

- Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonego – informuje podkom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020