Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
04/05/2018 - 14:55

Ukradł kartę bankomatową i płacił nią za zakupy

Mężczyzna ukradł kartę bankomatową. Płacił nią za zakupy w sklepach i na stacjach benzynowych. Myślał, że jest bezkarny. 21-latek jest już w rękach policji.

W jednej z sądeckich restauracji w marcu ktoś ukradł kartę bankomatową. Złodzieja nie udało się zatrzymać. Mężczyzna płacił kartą zbliżeniowo w sklepach i na stacji paliw. Myślał, że jest bezkarny. Policjanci jednak nie odpuścili, a ich wysiłki przyniosły efekty. Końcem kwietnia zatrzymali 21-letniego mężczyznę, któremu postawili zarzut kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Zobacz też Dachowanie w Witowicach Dolnych. Ranni zostali zabrani do szpitala

Aby uniknąć podobnych sytuacji sądeccy policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

- W przypadku utraty karty z funkcją płatności zbliżeniowych, jak to miało miejsce w tym przypadku, należy jak najszybciej zgłosić ten fakt do swojego banku, który zablokuje możliwość jej użycia - wyjaśnia Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej policji. - Jeśli nie znajdujemy się w pobliżu placówki bankowej, skorzystajmy z aplikacji mobilnej (jeśli bank oferuje taką usługę) lub zadzwońmy na infolinię. Gdy okaże się jednak, że przed poinformowaniem banku o zgubieniu karty ktoś dokonał przy jej użyciu transakcji, zgłośmy to na policję.

RG [email protected], Fot. KMP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)