Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
29/10/2018 - 14:10

Ukradł kartę do bankomatu. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia

Ukradł kartę, która posiadała funkcję płatności zbliżeniowych. Złodziej płacił nią w sklepach spożywczych nie przekraczając kwoty 50 złotych.Teraz może spędzić nawet 10 lat za kratami.

Kilka dni temu mieszkance Sądecczyzny zginęła karta do bankomatu oraz dokumenty. Kobieta była przekonana, że je po prostu zgubiła, jednak gdy następnego dnia sprawdziła konto, uświadomiła sobie, że została okradziona. Karta posiadała funkcję płatności zbliżeniowych. Złodziej płacił nią w sklepach spożywczych nie przekraczając kwoty 50 złotych.

Kobieta zgłosiła kradzież policjantom. Funkcjonariusze bardzo szybko zatrzymali złodzieja. Okazało się, że za kradzież, jak i przelewy odpowiada 33-letni sądeczanin. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Najbliższe 10 lat może spędzić za kratami. Funkcjonariusze przedstawili mu także zarzut kradzieży dokumentów i posługiwania się nimi

Policjanci ostrzegają, aby w przypadku utraty karty, która posiada funkcję płatności zbliżeniowych, jak najszybciej zablokować ją w swoim banku.

- Gdy okaże się, że przed poinformowaniem banku o zgubieniu karty ktoś dokonał przy jej użyciu transakcji, zgłośmy to na policję – wyjaśnia Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

RG [email protected], Fot. KMP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)