Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
28/10/2019 - 21:15

Uważajcie na SMS-y od oszustów. Podszywają się pod firmy kurierskie

Oszuści, którzy podszywają się pod firmy kurierskie rozsyłają podejrzane SMS-y. Sądeccy policjanci ostrzegają, że może to być próba oszustwa albo wyłudzenia danych.

Kilka dni temu otrzymaliśmy od naszego Czytelnika maila z ostrzeżeniem.

- Niech ludzie uważają na dziwne SMS-y od osób, które moim zdaniem chcą wyłudzić dane osobiste lub dane do logowania w banku – napisał na nasz SYGNAŁ pan Grzegorz.

Treść SMS-a, którego otrzymał od nieznajomej osoby, brzmiała następująco: „Przypominamy, że twoja przesyłka została wstrzymana z powodu przekroczenia wagi. Dokończ zlecenie, aby paczka ruszyła dalej gajakurier.com/platnosc”

Zobacz też Oszuści znów zaatakowali. Sądeczanka straciła 1000 zł. Co tym razem wymyślili?

Postanowiliśmy skontaktować się w tej sprawie z policjantami.

- Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu nie odnotowała zgłoszeń dotyczących tego konkretnego przypadku, aczkolwiek treść wiadomości przypomina phishing - próbę oszustwa lub wyłudzenia danych, dlatego prosimy o zachowanie ostrożności – apeluje Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.

 Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości, czy wiadomość faktycznie pochodzi od danej firmy czy instytucji, w celu potwierdzenia należy skontaktować się z przedstawicielem tej firmy – dodaje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. Grzegorz (SYGNAŁ)Dziękujemy za przesłanie błędu